sobota, 7 stycznia 2017

Układam kostki ?

MOJA PRZYGODA Z KOSTKAMI RUBIKA 

Witajcie kochani ! 

W dzisiejszym poście trochę inna tematyka, opowiem wam o mojej nowej pasji, którą zaraził mnie mój chłopak, bowiem jest to układanie kostek. Tak właśnie układanie kostek. Zawsze wydawało mi się jak to możliwe układając tak szybko kostki lub nie wiadomo jak ktoś musi być mądry żeby ja ułożyć. Tak naprawdę jest to zbiór algorytmów, których trzeba się nauczyć i w jakim miejscu odpowiedniego użyć. Stwierdziłam, że chce się nauczyć i poznać bliżej kostki. A jakby mi się nie udało no to trudno. Ale bo wielu ułożeniach i dręczeniu mojego chłopaka, żeby rozrysował mi algorytmy dziś układam kostki w około 2 min. (taką zwykłą 3x3x3 )owszem wiem że to nie jest rekordowy czas na ułożenie ale nawet do tego nie dążę. Dla mnie takim momentem "przełomu" było jak pierwszy raz SAMA ułożyłam kostkę. Oczywiście kilka razy po nocach dzwoniłam do chłopaka że coś się popsuło i nie mogę ułożyć :D ale okazało się że ma do mnie ogromną cierpliwość. Pierwsze moje ułożenia trwały 15 min normalka że od razu nie będziemy układać w 1 min. Aczkolwiek wydaje mi się że osiągnęłam duże postępy, katowałam jedną kostkę po nocach a dwa dni później już układałam ją po 3 min :D Owszem ułatwienie w nauce jest też ktoś kto umie układać już kogoś uczył i ktoś kto ma cierpliwość. Dzisiaj w sumie lecę na "skróty" ponieważ mój chłopak sam wymyśla algorytmy jak ułożyć szybciej i nie trzeba robić opornych algorytmów. 
Od jakiej ja zaczynałam ? 
A więc moje pierwsze styknięcie się z ułożeniem to z kostką 3x3x3 potem 2x2x2 i starałam się podnosić sobie poprzeczkę. Zamiast układać po kolei (4x4x4,5x5x5) to rzuciłam się na głęboką wodę, z kostki tradycyjnej wzięłam się za układanie (znaczy chłopak mnie nauczył) megaminx'a (kostka z 12 ściankami) nadal mam trudności z jej ułożeniem bo to naprawdę ciężki kawałek do zgryzienia ale powoli do celu. 

A może ktoś z was też układa kostki ? Chętnie przeczytam jak wy się uczyliście i jak wam szło :)
A może ktoś z was chciałby się nauczyć ? To razem z chłopakiem pomożemy wam w nauce poprzez specjalne posty oraz zdjęcia jak i w którym miejscu wykonywać algorytmy. Może właśnie Ciebie wciągnie świat kostek ? 
Pozdrawiam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz